02-01-2020

V Konferencja Naukowa "Bezpieczeństwo energetyczne - filary i perspektywa rozwoju" 30-31 marca 2020 r.

Zapowiedź konferencji - film

V Konferencja Naukowa "Bezpieczeństwo energetyczne -
filary i perspektywa rozwoju"

30-31 marca 2020 r.

Katedra Ekonomii Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza, Instytut Polityki Energetycznej im. Ignacego Łukasiewicza oraz Studenckie Koło Naukowe „Eurointegracja” serdecznie zapraszają do udziału w V Konferencji Naukowej „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, która odbędzie się 30-31 marca 2020 r. na Politechnice Rzeszowskiej im. I. Łukasiewicza.

Celem Konferencji jest wniesienie wkładu w dyskusję naukową i ekspercką dotyczącą polityki energetycznej, bezpieczeństwa energetycznego oraz szeroko pojętego sektora energii. Wierzymy, że poprzez dyskusje z udziałem naukowców, ekspertów, przedstawicieli administracji publicznej, spółek energetycznych, organizacji pozarządowych oraz dziennikarzy gospodarczych i studentów przyczynimy się do rozwoju dorobku naukowego w tym obszarze wiedzy. Planujemy, aby tematyka V edycji Konferencji stanowiła kontynuację podjętej dotychczas we wcześniejszych edycjach dyskusji naukowej o polityce dostaw gazu ziemnego i ropy naftowej państw Trójmorza, elektromobilności, energetyce wiatrowej offshore, polityce klimatycznej i ochronie środowiska, a także aby była rozpoczęciem dyskusji na temat energetyki jądrowej i sztucznej inteligencji. Jednocześnie dostrzegając zmieniające się uwarunkowania polityczne, ekonomiczne, klimatyczne, społeczne i technologiczne będziemy dyskutować o projektach energetycznych, które mogą być dźwignią rozwoju gospodarczego. Chcemy szukać odpowiedzi, w jaki sposób tworzyć źródła przewag konkurencyjnych przez państwo, a także przedsiębiorstwo.

W poprzednich czterech edycjach Konferencji wzięło udział 760 uczestników (reprezentujących 43 ośrodki naukowe), 3450 studentów oraz blisko 13000 internautów. Wśród uczestników gościliśmy 31 przedstawicieli administracji publicznej, a także 90 reprezentantów spółek energetycznych.

Patronat medialny udzieliły: Polska Agencja Prasowa Biznes, Interia, TVP Info, TVP3 Rzeszów, Biomasa, BiznesAlert.pl, Centrum Informacji Rynku Energii (cire.pl),  Cng-Lng.pl, Energetyka24, Energetyka, Gazeta Codzienna Nowiny, Gazeta Politechniki, GospodarkaPodkarpacka.pl, Mój Rzeszów, Napędy i Sterowanie, Nowa Energia, Nowiny24, Polskie Radio Rzeszów, Radio Via, Smart-Grids.pl, The Warsaw Institute Review, Trendywenergetyce.pl, Wiadomości Naftowe i Gazownicze, Wydawnictwo Seidel-Przywecki, WysokieNapiecie.pl, Grupa medialna Info, RzeszównaŻywo.pl, Radio Centrum, Miesięcznik Instal, Miesięcznik Energetyka.

Patronat honorowy: dr Michał Kurtyka - Minister Klimatu, Prezes Urzędu Regulacji Energetyki, Parlamentarny Zespół ds. Energii i Klimatu, Prezes Głównego Urzędu Statystycznego, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Narodowa Agencja Poszanowania Energii, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Wojewoda Podkarpacki oraz Rektor Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza.

Patronat: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Czasopisma naukowe współpracujące z nami: "Polish Journal of Environmental Studies" (40 punktów), „Journal of Entrepreneurship, Management and Innovation” (20 punktów), "Sprawy międzynarodowe" (20 punktów), "Polityka energetyczna" (20 punktów), "Przegląd Europejski" (20 punktów), "Eastern Review" (20 punktów), "Polityka i Społeczeństwo" (20 punktów), "Rocznik Bezpieczeństwa Międzynarodowego" (20 punktów), "Zeszyty Naukowe Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Polskiej Akademii Nauk” (5 punktów), "Studia i Materiały" (5 punktów), "Zarządzanie Innowacyjne w Gospodarce i Biznesie" (5 punktów), "Czasopismo Inżynierii Lądowej, Środowiska i Architektury" (5 punktów), "Energy Policy Studies".

Referat na Konferencję można zgłosić do 6 marca 2020 r. Udział pracowników Politechniki Rzeszowskiej im. I. Łukasiewicza jest bezpłatny.

Strona internetowa Konferencji

Film podsumowujący IV edycję Konferencji (2019)